stačí len chcieť!

Autor: Lukáš Katreniak | 13.9.2011 o 21:30 | (upravené 13.9.2011 o 23:20) Karma článku: 3,47 | Prečítané:  561x

Určite poznáte tie obdobia, kedy žijete zo dňa na deň. Dni, keď vstávate s pocitom, že je lepšie sa vôbec nezobudiť. Celý deň len hľadáte samých seba, všetko vám vadí a najradšej by ste boli na konci sveta a samozrejme každý sám. Len čakáte na nejaký impulz, na niečo, čo vás naštartuje.  Moje prvé slová budú o osobe, ktorá mi dala impulz a naštartovala ma.  

Moje prvé slová budú o osobe, ktorá mi dala impulz a naštartovala ma.

Život je plný nečakaných zvratov a situácií. Každý z nás to zažíva dennodenne. Ja nie som výnimka a priznám sa, že nie vždy ma môj život napĺňal. Tiež som žil zo dňa na deň, šiel za niečim, čo neexistuje a slepo veril, že raz bude lepšie bez toho, aby som sa o to čo by len trošku pričinil.

Vraví sa, že bez vetra sa ani lístok nepohne a nič nie je večné. Existuje skupina ľudí, ktorá verí, že pozitívne myslenie a viera v lepší život podvedome spája ľudí s rovnakými cielmi a hodnotami. Sám som tomu neveril až do dňa, kým som nespoznal jednu osobu!

Tisíce vzťahov vzniká na sociálnych sieťach. Dennodenne sa zoznamujú ľudia z celého sveta s ideami dokonalého priateľstva, neskôr možno vzťahu. Myslím, že každý z nás to aspoň raz zažil. Budem úprimný, sám som to zažil niekoľkrát a zväčša som sa namotal ako malý chlapec a nemusím vám písať, ako to dopadlo.

No ale konečne sa dostávam k podstate zmeny môjho pohľadu na život. Osobu, ktorá sa o to pričinila, nazvem jednoducho...slečna.

Áno, opäť sociálna sieť, opäť pár spoločných známych a žiadosť o priateľstvo bola na svete. Pár nevinných otázok, vytvorenie úvodného obrazu o danej osobe a bližšie spoznávanie. Prvé dni to bolo len pár slov, neskôr pár hodín a postupom času sa naše rozhovory predlžovali. Dnes komunikujeme takmer neustále. Každý z nás si dokáže nájsť aspoň chvíľu, zväčša sú to hodiny, na úprimnú konverzáciu.

Myslíte, že som sa zamiloval? Často sa to pýtam sám seba, no po skúsenostiach z minulosti sám seba prehováram, že to tak nie je.

Je ťažké veriť niekomu, koho poznáte len skrz písanie. No jej písanie bolo nadpozemské. Bola neskutočne sebavedomá a inteligentná, miestami drzá a povrchná. Neustále ma presviedčala o tom, že život je presne takým, aký si ho spravíme. Že vždy mám byť sám sebou  a nikdy sa nemám na nič hrať. Že zbytočné očakávania ma len sklamú a nikdy nič nebude podľa mojich predstáv bez toho, aby som sa o to nepričinil.

Slová slečny sa mi vryli do pamäti a dnes žijem plnohodnotný život. Nemám všetko, po čom som v živote túžil, no budem úprimný... nič mi nechýba!!! Určil som si životné ciele a dennodenne bojujem o to, aby som sa k nim priblížil. Pritom je to skutočne jednoduché. Stačí mať nahľad a byť o krok vpred...

Dva mesiace som musel čakať, kým dostanem šancu slečnu spoznať, no dočkal som sa. Ale o tom až niekedy nabudúce...

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Trump nie je taký hlúpy, ako ho hrám ja, pripúšťa herec Alec Baldwin

Americký herec dokonalo zosmiešňuje budúceho prezidenta. Prestane, len keď Trump splní jeho podmienku.

SVET

Člověk v tísni: Z Donecka nás vyhnala aj ruská propaganda

Ruské médiá tvrdia, že humanitárna pomoc je využívaná na špionáž, hovorí JAN MRKVIČKA.


Už ste čítali?